Začínáme s prodlužováním řas: Jak a na čem trénovat?

Chcete se stát lash stylistkou / stylistou, ale nemáte dostatečné zkušenosti, abyste si otevřeli vlastní salón? Začněte trénovat. Žádný učený z nebe nespadl a cvik dělá mistra. My jsme také začínali od nuly a i v dnešní době se neustále snažíme posouvat dále, zdokonalovat a trénovat. V tomto článku jsme si pro vás připravili rady a tipy, jak se naučit prodlužovat řasy a jak trénovat správnou techniku.

Pořiďte si kvalitní náčiní

Pokud máte v plánu oželit kvalitu trénovacího materiálu, tak to vám hned z kraje nedoporučujeme. Uvidíte, že s kvalitním lepidlem a řasami se vám bude mnohem lépe pracovat, stejně tak se vyplatí investovat do pinzety. Samozřejmě nemusíte kupovat to nejluxusnější, co na trhu najdete, bohatě si vystačíte s materiálem od ověřeného výrobce. Možná budete mile překvapeni, že kvalita neznamená vždy nejdražší.

Co všechno do začátku potřebujete? Veškeré tipy na základní vybavení na prodlužování řas najdete přehledně v našem předchozím článku.

Nabírání řas Nezdá se to, ale i pouhé nabrání řasy chce cvik. Proto se nebojte vzít do ruky pinzetu a zkoušet, zkoušet, zkoušet. Najděte si ten správný “grif” a techniku. Při práci budete nabírat stovky řas denně a špatná technika vás může zpomalit. Navíc si ušetříte hromadu sprostých slov :-). Nevíte, které řasy a kterou pinzetu vybrat? Napište nám a společně najdeme tu nejlepší kombinaci.

Naučte se zacházet s vějířky

Kurzy objemové metody prodlužování řas doporučujeme zkušenějším řasařkám, které ovládají techniku řasa na řasu. I přesto ji však můžete trénovat doma. Důležité je se naučit správně manipulovat s vějířkem řas. Umět je nabrat na pinzetu, přiložit a správně upravit.

Lepení nanečisto

Pokud si zatím netroufáte lepit řasy modelkám, zkoušejte si techniku nanečisto. Jde zejména o to, naučit se nabrat řasu, namočit ji do lepidla (ne celou, ale ani ne málo, jednoduše tak akorát) a připevnit ji správně k podkladu. K těmto účelům skvěle poslouží trénovací zkušební podložka.

 

Jedná se o speciální podložku určenou pro začínající lash stylistky. Na podložce máte několik silikonových ok, na kterých můžete trénovat techniku řasa na řasu. Vyzkoušíte si tak lepení na zaoblený povrch - stejně jako má lidské oko.

Hlavně bez stresu a s přestávkami

Nebuďte na sebe příliš tvrdí, a když vám to v danou chvíli nejde, dejte si pauzu a zkuste přijít na jiné myšlenky. Nebo trénování odložte úplně na jiný den. Vystresovaným a vynervovaným se vám nebude dobře pracovat a mohou se vám klepat ruce. Chce to klid, nadhled, a pak vám to půjde jako po másle.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení