Lash stylistka jako živobytí: Kolik zákaznic potřebujete?

Uvažujete nad prací lash stylistky či kosmetičky, ale stále váháte, zda se do toho pustit naplno? Pojďte se s námi podívat na jednu z nejčastějších otázek, které se při změně povolání honí v hlavě každému z nás: Uživí mě to? 

Kosmetický kurz a oprávnění

Než se pustíme do počítání zákaznic, koukneme se nejprve na pravidelné výdaje a počáteční investice. 

 

Abyste vpluli do světa kosmetiček a lash stylistek, musíte projít kurzem a vyřídit si živnost. Myslete na to, že budete pracovat s živými lidmi, chemikáliemi (lepidla, odličovače a odstraňovače lepidla apod.) a zdraví a spokojenost vašich klientek by měla být vždy na prvním místě. Volba kvalitního kurzu prodlužování řas je tedy klíčová. Školení se pořádají pravidelně po celé České republice, stačí si tedy vybrat. 

 

Pokud jste z Moravskoslezského kraje, srdečně vás zveme na jeden z našich kurzů prodlužování řas v Ostravě. Obdržíte certifikát, občerstvení, lash manuál a materiál na kurz.

 

Cena našeho kurzu (řasa na řasu/objemové řasy): 4 500 Kč

Živnostenstvé oprávnění: 1 000 Kč

Základní výbava

Než se pustíte do nabírání zákaznic, musíte si pořídit materiál a pomůcky. Přečtěte si, co všechno zahrnuje kompletní výbava na prodlužování řas. Vychází na cca 4 000-9 000 Kč. V našem salónu v Ostravě navíc můžete získat produkty za zvýhodněné ceny, takže částku můžete snížit na minimum. 

Pravidelné výdaje

Vezměte si papír, tužku a sepište si své každoměsíční výdaje na bydlení, jídlo, domácnost, spoření a pravidelné platby (mobilní telefon, internet atd.). 

 

Do druhé tabulky si vypište pravidelné výdaje spojené s podnikáním - nájem prostor, energie, výdaje na propagaci a doplnění materiálu. Nové řasy na prodloužení a další doplňky vás vyjdou na cca 1000-2000Kč (záleží samozřejmě na počtu zákaznic). Nezapomeňte také, že jako OSVČ musíte měsíčně odvádět zdravotní a sociální pojištění. Částky se každý rok mírně mění, v přepočtu vychází dohromady kolem 4 200 Kč/měsíc. 

 

Budeme-li počítat výdaje 15 000-20 000 Kč  měsíčně se vším všudy, znamená to, že musíte minimálně tolik vydělat.