Nemoci už nejsou problém: Jak ošetřovat meruňky během kvetení a po něm

Stromy budou zdravé a poskytnou dobrou úrodu.

Je velmi důležité postříkat meruňky včas / depositphotos.com

Meruňky jsou velmi chutné, voňavé a šťavnaté plody. Dají se snadno pěstovat doma, ale je důležité stromy chránit. Dnes se budeme zabývat tím, čím meruňky na jaře ošetřit před chorobami.

Jak ošetřit meruňky proti monilióze a dalším chorobám

Monilióza je plísňové onemocnění. Její patogeny jsou velmi odolné a mohou přežít zimu v mělké vrstvě půdy. Někdy může být na strom přenesena hmyzem. Jak ji lze zjistit? Listy zčernají, jako by byly zapáleny nebo omrzly.

Chcete-li se účinně chránit proti této běžné chorobě, měli byste meruňky několikrát postříkat.

Před vegetačním obdobím je důležité stromy ošetřit směsí Bordeaux (3 %), která je před houbou ochrání. Je důležité, aby bylo suché počasí a od posledního deště uplynulo alespoň 24 hodin.

Když se objeví květní pupeny, je nutné pupeny ošetřit fungicidem „Horus“. Je účinný v počátečních stadiích choroby.

Druhé ošetření se provádí fungicidem „Reviona“, když meruňka vykvete. Dávejte pozor, abyste nepoškodili pupeny.

Když opadne 20 % květů, lze provést třetí ošetření. Použijte k tomu fungicid „Signum“. Ten ochrání mladé meruňky před novou infekcí moniliózou.

Další běžná choroba parsha. Měla by být ošetřena na jaře. Je lepší nečekat na první příznaky, protože ty se objeví až v létě. Dobře bude fungovat některý biofungicid. Můžete například užívat přípravek „Phytosporin-M“.

Pokud se na listech vaší meruňky objevují skvrny a díry, je obětí této choroby. Klasterosporióza. Proti ní se vyplatí používat přípravky proti tomuto onemocnění. Dobrou volbou je například Abiga-Pik.

Jak ošetřit meruňky po odkvětu před škůdci

Zamysleme se nad tím, jak chránit stromy, pokud jsou napadeny

weevil. Bez ošetření může zničit všechny listy meruněk. Chcete-li škůdce zničit, použijte insekticidy. Můžete například použít přípravek „Decis Profi“. V případě přidružených chorob stojí za to kombinovat jej s fungicidem – „Horus“. Tím zajistíte komplexní ochranu.

Dalším běžným škůdcem, který často napadá stromy, je např. mšice. Snadno ji zničí účinný insekticid. Pozornost věnujte přípravkům, jejichž účinné složky pronikají do cévního systému listů. Tuto nci v obchodě samostatně uveďte. Pro tyto účely je vhodný přípravek „Prestige“.

Jak hnojit meruňky

Po všech ošetřeních budou vaše stromy potřebovat energii. Pojďme se tedy na závěr podívat, čím v červnu meruňky hnojit, abyste se těšili z bohaté úrody.

V současné době potřebují fosfor, dusík a draslík.. Nejlepší je věnovat pozornost komplexním hnojivům, aby se najednou do půdy dostaly všechny potřebné. Pokud si chcete vyrobit domácí prostředek, můžete si ho namíchat:

  • síran měďnatý (jeden díl);
  • kyselina boritá (0,5);
  • jedlá soda (2).

Rozředí se v kbelíku s vodou. Přidejte jód (15 kapek) a roztok nastříkejte na stromy. Obsahuje všechny potřebné živiny a působí také jako prevence proti chorobám.

Můžete také použít organické hnojivo. Zřeďte kravské hnojivo ve vodě (1 kg na kbelík) a stromy pohnojte. Existuje také línější varianta. Na zem můžete nasypat kuřecí hnůj.

Prozradili jsme vám také, jak krmit meruňky na jaře, v létě a na podzim.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog | Beautier lashes