Meruňka neopadá a sklizeň bude jako na jihu: tady je, čím strom hnojit – plán.

Rozpis hnojení ovocných stromů by měl mít každý zahrádkář po ruce.

Čím krmit meruňky, aby neopadaly – tipy / depositphotos.com

Meruňky jsou vysazovány na zahradách obyvatel nejen jižních, ale i středních a východních, a dokonce i severních oblastí Ukrajiny. Abyste získali bohatou úrodu a také ochránili strom před chorobami a škůdci, musíte vědět, čím meruňky v různých obdobích krmit.

Čím krmit meruňky před rozkvětem pupenů

Takové hnojivo byste měli nechat připravit brzy na jaře, abyste pomohli stromu probudit se po zimě. Pro takové účely se dobře hodí močovina (40 gramů), síran hořečnatý (20 gramů) a kyselina boritá (2 gramy). – Všechny složky se zředí v kbelíku s vodou. Přípravek lze ošetřit podél kmene a větví pomocí postřikovače nebo nalít do výhonů. Pro mladý stromek postačí 10 litrů, pro dospělý strom 15 litrů. Venkovní teplota by měla být +5 stupňů Celsia nebo vyšší, bez větru, deště nebo tím spíše mrazu.

Čím krmit meruňku během kvetení na jaře

Druhé hnojivo by se mělo použít, když rostlina vytvoří zelený kužel a vytvoří zelenou hmotu. Je přísně zakázáno používat dusíkatá hnojiva v období květu. – pouze draslík, bór a minerální látky. Na jaře je bezpečné meruňky přihnojovat – pouze tyto látky urychlují kvetení a zvyšují odolnost stromu vůči teplotním výkyvům.

Recept je následující – 5 gramů kyseliny borité a 10 gramů monofosfátu draselného smíchejte v kbelíku s vodou, ráno nebo večer postříkejte meruňky na květy a listy. Ošetření lze provést 1-2krát s minimálním odstupem jednoho týdne. Jako hnojivo můžete použít také „Zircon“ nebo „Epin-Extra“, ale podle návodu.

Při plánování ošetření meruněk se podívejte na předpověď počasí – po postřiku je důležité, aby strom nebyl alespoň 6 hodin mokrý. Přijatelná teplota je mezi 12 a 22 stupni Celsia.

Čím krmit meruňky po odkvětu v době tvorby vaječníků

Třetí krmení je nezbytné pro správnou a aktivnější tvorbu vaječníků, posílení růstu plodů a zabránění jejich roztřepení. Hnojení buď listem, nebo pod kořenem. Pro obě varianty je vhodná stejná receptura hnojiva. 30 g dvojitého superfosfátu, 20 g síranu draselného, 20 g hořčíku s vápníkem.. Zřeďte v kbelíku s vodou a zalijte meruňky v záhonech. Pokud se rozhodnete nezalévat, ale postříkat, přidejte do roztoku 1 lžičku medu, abyste zlepšili „lepivost“.

Strom je lepší ošetřit ráno nebo večer při teplotě alespoň 22 stupňů Celsia, ale ujistěte se, že nebude horko ani déšť.

Jak krmit meruňky během dozrávání plodů

Další, čtvrtá fáze – povídání o tom, čím krmit meruňky v červnu. Právě v této době na rostlině s teplým létem začínají dozrávat plody. Správné hnojivo jim pomůže rychleji se naplnit, posílit tkáně a zlepšit chuť. V tomto případě se hodí 200 gramů dřevěného popelakterý je třeba zředit v kbelíku s vodou, 24 hodin na něm trvat a poté jej přecedit. Poté do tohoto roztoku přidejte 15 g monofosfátu draselného. Je nutné zalévat pod kořeny a postřikovat na listy.

Případně můžete použít komplexní hnojiva, například „MicroMix“ podle návodu. Meruňky je žádoucí tímto způsobem krmit každý druhý den pouze po hlavní zálivce, a to večer.

Jak krmit meruňky po sklizni

Poslední přikrmování připadá na srpen-září – tedy na dobu, kdy už meruňky plodí, letos už ovocem nepotěší. Vaším úkolem je připravit strom na přezimování a posílit imunitu. Za tímto účelem si vezměte 30-40 gramů superfosfátu, 30 gramů síranu draselného. a rozprostřete pod strom. Pod každou rostlinu můžete také nasypat 5 kg humusu. Důležité je načasovat to tak, aby po hnojení zapršelo a voda přirozeně rozložila hnojivo v půdě.

Pamatujte si, co byste neměli dělat za žádných okolností:

  • Hnojení dusíkem po polovině července – může způsobit nadměrný růst a oslabit odolnost stromu vůči zimě.
  • Rostliny hnojte při teplotě +30 stupňů a vyšší.
  • Postřikujte meruňku pod slunečním světlem – na listech se objeví popáleniny.
  • Hnojivo rozetřete na tvrdou a suchou půdu – předtím ji zalijte.

Uložte si obrázek s rozpisem a možnostmi hnojení meruněk, abyste ho měli vždy po ruce.

Harmonogram hnojení meruněk / obrázek My

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog | Beautier lashes